Reklama

Smartwatch dla seniora: szukamy urządzenia z funkcjami zdrowotnymi

Wiele z nas korzysta z technologii i od lat nosi już smartwatche, które z powodzeniem mogą zastąpić funkcje telefonu czy komunikatora. Okazuje się, że na rynku powstaje coraz więcej sprzętu dedykowanemu seniorom. A ten ma specjalne funkcje, pomagające im w sprawnym życiu i na bieżąco monitorujące zdrowie.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Do korzystania ze smartwatcha zachęci seniora możliwość stałego monitorowania swojego zdrowia. Warto więc przyjrzeć się funkcjom, które wspierają zdrowie oraz są źródłem informacji np. o pracy serca. Na co zwrócić uwagę i jaki smartwatch dla seniora wybrać?

Jakie funkcje zdrowotne mają smartwatche?

Smartwatche nowej generacji wyposażone są w szereg funkcji, które potrafią odczytać stan zdrowia. Standardem są wyposażone żyroskop zegarki liczące kroki czy odczytujące puls, a także wskazujące przebytą drogę poprzez GPS albo wyświetlające liczbę spalonych kalorii.

Warto szukać w smartwatchach bardziej zaawansowanych opcji, takich jak chociażby ciśnieniomierz. Smartwatch z ciśnieniomierzem będzie przydatny dla tych seniorów, którzy cierpią na nadciśnienie lub skoki ciśnienia. Dzięki tej funkcji urządzenie poinformuje, kiedy wskaźnik przekroczy optymalne wartości.

Dodatkowo zegarki mogą posiadać funkcje monitorowania poziomu stresu i wysyłać powiadomienia, kiedy puls będzie zbyt wysoki.

Posiadają także czujniki, które rejestrują głębokość snu. Niektóre zegarki wyposażone są w czytnik monitorowania pracy serca. Smartwatch z EKG posłuży nie tylko seniorowi, ale jego odczyt będzie przydatny podczas wizyty u specjalisty.

Jeśli starsza osoba jest aktywna lub lubi spacerować, dla spokoju ducha warto podarować jej smartwatch z czujnikiem upadku. To funkcja, która aktywuje się w przypadku braku ruchu lub gdy wykryje upadek.

Smartwatche dla seniora - najlepsze modele

Biorąc pod uwagę zakup zegarka dla seniora, warto wziąć pod uwagę liczne zestawienia, w tym np. ranking smartwatchy przygotowany przez RTV Euro AGD. Jakie najlepsze smartwatche mają funkcje przydatne seniorom?

Huawei WATCH GT 2 46mm zaskoczy pojemną baterią i wytrzymałością. wystarczy go naładować jeden raz na 2 tygodnie. Duża koperta, 1,39-calowy ekran HD OLED o rozdzielczości 454 x 454 px, pozwala wygodnie odczytać powiadomienia. Ma też wbudowany moduł monitoringu snu TruSleep 2.0 oraz kontrolę pracy serca TruSeen. Do tego funkcje kontroli natlenienia krwi, liczenia kroków czy spalanych kalorii, a także precyzyjną geolokalizację. W RTV Euro AGD kupisz go od ok. 700 zł.

Bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości odznacza się Xiaomi Redmi Watch 2 Lite, którego kupimy już od ok. 400 zł. Łatwy w obsłudze, z dużym wyświetlaczem o wielkości 1,55 cala i prostymi funkcjami. Jego niebywałą zaletą jest 24-godzinny pomiar tętna oraz kontrolowanie poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO₂.). Smartwatch Xiaomi posiada także inne funkcje prozdrowotne, takie jak monitorowanie faz i długości snu oraz np. tryb treningów oddechu.

Wybierając smartwatch dla seniora, warto także zwrócić szczególną uwagę na takie parametry, jak lekka konstrukcja, wygodne zapinanie czy duża pojemność baterii. Konieczność częstego ładowania baterii może być sporym utrudnieniem. Z tego powodu warto wybierać zegarki o wydłużonym czasie działania. Modele, które działają nawet 18-20 dni, możesz bez problemu zakupić w RTV Euro AGD.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama