Równowaga emocjonalna – jak trzymać nerwy na wodzy w trudnych czasach?

Kolejne tygodnie spędzone na kwarantannie, niepewność o stałą pracę, troska o zdrowie rodziny – wszystko to ma olbrzymi wpływ na równowagę emocjonalną. Im więcej pojawia się stresu w życiu, tym trudniej jest nam utrzymać nerwy na wodzy. Nie oznacza to jednak, że pozostajemy bezbronni – można skutecznie wspierać organizm w utrzymaniu homeostazy pomimo niesprzyjających okoliczności.

Reklama

Dotleń organizm, by zadbać o higienę psychiczną

Podczas uprawiania sportu zwiększa się częstotliwość skurczów serca i tempo oddechu. Dzięki temu do tkanek organizmu i organów (w tym mózgu) za pośrednictwem płuc i krwiobiegu przedostaje się więcej tlenu oraz glukozy. Wyzwalane są również wówczas endorfiny, czyli hormony peptydowe, które mają niebagatelne znaczenie dla osiągnięcia i utrzymania dobrego samopoczucia.

Już po 30 minutach umiarkowanej aktywności ruchowej możemy poczuć poprawę nastroju. Jeśli będziemy regularnie ćwiczyć, łatwiej nam będzie stale utrzymać właściwą higienę psychiczną. Zamiast więc sięgać po kolejną paczkę słodkich przekąsek - warto wybrać się na dynamiczny spacer, pojeździć rowerem lub popływać na basenie.

Suplementacja na powstrzymanie nerwów

Wsparcie organizmu w utrzymaniu równowagi emocjonalnej jest szczególnie cenne jesienią i zimą. Niedostatki słońca negatywnie wpływają na samopoczucie, co przekłada się na jakość życia we wszystkich jego sferach. Warto w tym wymagającym czasie sięgnąć po suplementy w postaci wyciągów roślinnych, np. z melisy i rumianku. Melisa pomoże nam optymalnie się odprężyć i utrzymać zdrowy sen. Rumianek natomiast wspomagać będzie dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne. Zadbajmy również o zwiększoną podaż kwasu DHA, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu (w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie). 

Zadbaj o siebie, by nie dać się ponieść nerwom

Suplementacja diety oraz aktywność fizyczna nie zawsze wystarczą, by skutecznie utrzymywać równowagę emocjonalną. Ogromne znaczenie dla naszego nastroju ma kondycja skóry. Nie bez powodu osoby zmagające się z problemami skórnymi o charakterze atopowym lub łojotokowym mają zaniżoną samoocenę i nierzadko izolują się od reszty społeczeństwa. Dotyczy to aż około 30% osób w tej grupie.

Dbając o kondycję skóry - troszczymy się jednocześnie o swoją równowagę emocjonalną. Jest to szczególnie ważne w przypadku cery problemowej, czyli wrażliwej, trądzikowej czy skłonnej do podrażnień i atopii. Warto przy tym sięgać po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji konkretnego typu cery, najlepiej z jednej linii kosmetycznej, aby mieć pewność, że składniki poszczególnych produktów uzupełniają się - działają synergicznie.

Szczególnie warte uwagi są kosmetyki zawierające izolat CBD. W odróżnieniu od olejku CannabiGold - izolat jest czystym kannabidiolem odseparowanym od innych składników aktywnych konopi włóknistych. Związek ten korzystnie wpływa na stan skóry każdego typu - zmniejsza zaczerwienienia, nawilża cerę i wzmacnia barierę hydrolipidową.

Gdy zadbamy o skórę, poczujemy się pewni siebie, nasze poczucie własnej wartości wzrośnie i znacznie łatwiej będzie nam zadbać o równowagę emocjonalną, nawet gdy okoliczności dostarczają sporo nerwów.

Artykuł sponsorowany