Proste zęby metodą Clear Aligner! Terapia we Wrocławiu

Dla wielu ludzi posiadanie prostych zębów to marzenie, któremu na drodze stają zawrotne kwoty wynikające z całego procesu leczenia oraz strach przed dyskomfortem podczas jedzenia i codziennych czynności związanych z utrzymaniem odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej. Jeszcze kilka lat temu konieczność noszenia aparatu ortodontycznego wiązała się z mało estetycznymi drutami oraz zamkami przytwierdzanymi do powierzchni zębów. Jednak ostatnimi czasy na rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko jest mało rzucające się w oczy, ale również nie powoduje dyskomfortu u pacjentów. Mowa o Clear Aligner. Wrocław oraz inne duże miejscowości to lokalizacje, w których bez problemu znajdziesz gabinety stomatologiczne specjalizujące się w tego typu metodzie prostowania zębów. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są zalety wyżej wspomnianego rozwiązania!

Reklama

Leczenie zębów z nakładkami Clear Aligner

Zastanawiasz się, w jaki sposób wygląda cały proces prostowania zębów za pomocą Clear Aligner? Już spieszymy z odpowiedzią! W pierwszej kolejności musisz umówić się na wizytę w gabinecie ortodontycznym, który specjalizuje się w stosowaniu tej metody w procesie leczenia. Kiedy już znajdziesz interesującą Cię placówkę, w trakcie pierwszego spotkania, ortodonta oceni czy Twoja wada kwalifikuje się do zastosowania nakładek Clear Aligner. Jeśli decyzja będzie pozytywna, specjalista poinformuje również o przewidywanym koszcie całej terapii oraz czasie leczenia.

Kolejnym, niezbędnym krokiem jest pobranie wycisku szczęki oraz żuchwy pacjenta. Bez tego etapu niemożliwe będzie zaprojektowanie w specjalistycznym laboratorium nakładek Clear Aligner, które są tworzone indywidualnie dla każdej osoby.

Na podstawie wspomnianego wycisku ortodonta jest również w stanie zaplanować cały proces leczenia. W zdecydowanej większości przypadków niezbędna jest regularna zmiana kompletu nakładek. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie najbardziej spektakularnych efektów.

Kto może nosić nakładki na zęby?

Prostowanie zębów za pomocą Clear Aligner jest dostępne dla każdej osoby, która ukończyła 16. rok życia. Dzięki tej metodzie możliwe jest leczenie osób w następujących sytuacjach:

  • diastema, stłoczenie zębów oraz zgryz otwarty;
  • leczenie wad zgryzu dla pacjentów, którzy wcześniej nosili aparat stały (w przypadku nawracających problemów);
  • dla wszystkich pacjentów, którzy obawiają się dyskomfortu związanego z noszeniem aparatu stałego;
  • dla ludzi, którzy nie chcą nosić aparatu stałego ze względów estetycznych;
  • dla wszystkich pacjentów, którym zależy na jak najszybszym osiągnięciu pożądanych efektów (leczenie z użyciem nakładek jest krótsze niż w przypadku aparatu stałego).

Jakie są zalety metody Clear Aligner?

Nowoczesna metoda Clear Aligner to szereg korzyści dla pacjenta. Przede wszystkim nakładki tego typu nie powodują takiego poczucia dyskomfortu, jak w przypadku aparatu stałego. Na samym początku leczenia pacjent może odczuwać delikatny ucisk, jednak warto pamiętać o tym, że nakładki są tworzone indywidualnie dla każdej osoby, przez co doskonale dopasowują się do obecnego stanu uzębienia.

Ortodonci zalecają ściąganie nakładek jedynie w trakcie spożywania posiłków oraz podczas mycia zębów. Częstsze okresy bez Clear Aligner mogą wydłużyć czas leczenia. Jednak dzięki temu, że na czas jedzenia pacjent może ściągnąć nakładki, nie występuje dyskomfort związany z publicznym jedzeniem, tak jak w przypadku aparatu stałego.

Korygowanie wad zgryzu za pomocą nakładek Clear Aligner odbywa się dużo szybciej niż podczas procesu leczenia z użyciem tradycyjnego aparatu ortodontycznego. W zależności od stopnia zaawansowania problemu z uzębieniem, cały plan może składać się z 3 lub 20 etapów.

Clear Aligner - Wrocław

Obecnie na rynku wiele gabinetów ortodontycznych specjalizuje się w tworzeniu planów leczenia z wykorzystaniem takich rozwiązań, jak Clear Aligner np. we Wrocławiu, Krakowie czy Warszawie - to zaledwie ułamek miejscowości, w których znajdziesz placówkę oferującą tego typu usługi. Bardzo często pierwsza wizyta polegająca na kontroli, jest za darmo, dzięki czemu możesz skonsultować Twój problem związany z wadą zgryzu bez obaw o koszty.

Artykuł sponsorowany