Pielęgnacja włosów blond – jak zachować je w dobrej kondycji?

Rozjaśnianie włosów wymagają specjalnego traktowania. Rzadko możemy spotkać włosy gęste, grube i zdrowe, które jednocześnie są włosami rozjaśnianymi. Jak o nie dbać i co jest ważne?

Kosmetyki do włosów blond - co warto wiedzieć?

Rozjaśnianie włosów wymaga wyboru odpowiednich kosmetyków, które zadbają o ich odpowiednią kondycję i wygląd. Pozornie mało istotna decyzja dotycząca wyboru kosmetyków do włosów wpływa na ich wygląd. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów, które dedykowane są do włosów rozjaśnianych, z pasemkami, platynowych. Producenci doskonale wiedzą, że włosy blond z reguły zmagają się z przesuszeniem, odwodnieniem, łamliwością, wypadaniem. Bardzo często są niezwykle cienkie i podatne na urazy mechaniczne.

Tylko nieliczne kobiety posiadają naturalny, platynowy odcień włosów — większość z nich poddają swoją fryzurę koloryzacji i tonowaniu. Takie zabiegi chemiczne wpływają na osłabienie struktury włosa, dlatego kosmetyki dedykowane do włosów blond wzbogacone są dodatkowo składnikami aktywnymi. Wiele marek posiada w swoim asortymencie całe serie produktów, które odpowiadają na potrzeby włosów rozjaśnianych, np. marka Insight i seria Cold Reflections (która dodatkowo niweluje niechciane, żółte tony na włosach), marka BasicLab z serii Capillus lub marka Loreal Professionnel i ich linia Blondifier.

Sprawdzone tricki i sposoby na farbowanie włosów blond

Czymś, co rozpoczyna każdą pielęgnację włosów to ich oczyszczanie. Oprócz odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na właściwy przebieg mycia włosów. Do oczyszczania włosów blond należy wykorzystywać letnią wodę i zawsze spieniać szampon przed aplikacją go na skórę głowy. Warto wybierać produkty, które mają w swoim składzie delikatne substancje myjące oraz składniki nawilżające. Sprawdzonym sposobem na utrzymanie odpowiedniej kondycji włosów blond jest dodatkowa pielęgnacja w postaci olejowania włosów, stosowania odżywek lub masek.

Do olejowania włosów blond najlepiej sprawdzą się: olej z kiełków pszenicy, olej z pestek moreli, czarnuszki lub nasion bawełny. Aby zminimalizować elektryzowanie włosów i ułatwić ich rozczesywanie — warto stosować odżywki, nawet po każdym myciu. Dociążenie włosów sprawi, że nabiorą one odpowiedniej tekstury, gęstości i korzystnie wpłyną na ich nawilżenie. Dodatkowo, warto zadbać o ochronę przed działaniem wysokiej temperatury. W tym celu należy zaopatrzyć się w produkt termoochronny, który stworzy dodatkową barierę. Najlepiej, aby włosy schły w sposób naturalny, a jeśli chcemy zaoszczędzić trochę czasu i wykorzystać suszarkę — najlepiej włączyć funkcję jonizacji.

Farby do włosów blond — popularne marki

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wygląd włosów blond, jest ich koloryzacja. To od właściwie wykonanego zabiegu i jakości farby do włosów zależy odpowiednia ich kondycja w późniejszym czasie. Warto zwrócić uwagę, czy farba do włosów zawiera pielęgnacyjne olejki (jak np. produkty marki Garnier z serii Olia). Na rynku kosmetycznym dostępne są również farby, które nie zawierają amoniaku (np. dostępne tutaj farby do włosów blond marki Loreal z serii Casting). W procesie farbowania włosów, amoniak ma za zadanie rozchylać łuski włosa w taki sposób, aby barwniki mogły zagnieździć się w ich strukturze. Jest to jednak możliwe, bez jego użycia, a często — składnik ten zamieniany jest na inną, bezpieczną i łagodną substancję. Sam zabieg chemiczny osłabia łuski, dlatego wybór farby do włosów blond powinien być przemyślany i uwzględniać właściwe składniki, które wykorzystane zostały w składzie produktu.

Utrzymanie włosów blond w odpowiedniej kondycji to nie lada wyzwanie i wymaga stosowania odpowiednich produktów, systematyczności, dodatkowego wsparcia w postaci odżywek lub masek i odpowiednich rytuałów związanych z ich oczyszczaniem. Osłabienie ich struktury wynikające z zabiegu chemicznego sprawia, że konieczne jest używanie jedynie sprawdzonych kosmetyków, które bazują na bezpiecznych i nawilżających składnikach.


materiały promocyjne