Reklama

Pięć gadżetów, które przydadzą się w każdym domku na działce

O tym, że odpoczynek we własnym domku na działce to sama przyjemność nie trzeba nikogo przekonywać. Jak jednak sprawić, by był on jeszcze przyjemniejszy niż zazwyczaj? Wystarczy zaopatrzyć się w przydatne elektroniczne gadżety.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Mieszkańcy większych miast coraz wyraźniej dostrzegają zalety, które wiążą się z posiadaniem własnego domku letniskowego. Daje on bowiem możliwość spędzenia urlopu na łonie natury stosunkowo niewielkim kosztem - odpada konieczność wynajmu. Co więcej, możemy w nim spędzić nie tylko wakacje, ale niemal każdą wolną chwilę, jak długi weekend czy choćby piątek po pracy. Relaks poza miejscem zamieszkania można sobie jeszcze bardziej umilić, zaopatrując się w różnego rodzaju przydatne gadżety. Jak urządzić mały domek letniskowy?

Przedłużacze i rozgałęziacze, czyli zacznijmy od obowiązków, żeby mieć to szybko z głowy

W domku letniskowym nie może zabraknąć przedłużacza - nie raz przyjdzie nam bowiem wykonać najróżniejsze prace w ogrodzie czy garażu. W pierwszym przypadku uwagę należy zwrócić na długość kabla. Zbyt krótki przedłużacz sieciowy uniemożliwi nam bowiem wykonanie wszystkich niezbędnych czynności. W stacjonarnych i internetowych sklepach bez problemu znajdziemy przedłużacze nawet o długości 30 m. Natomiast do garażu warto wybrać taki model, który będzie posiadał olejoodporną izolację. Pomocna z pewnością okaże się również opcja montażu na ścianie oraz automatyczne zwijanie. W ten sposób szybko uwiniemy się ze wszystkimi niezbędnymi obowiązkami i będziemy mogli wrócić do odpoczynku.

Czas na relaks, czas na grilla!

Skoro relaks na świeżym powietrzu, to oczywiście grill. Najlepiej ze znajomymi! Grillowanie warto jednak sobie ułatwić, ponieważ nie po to udajemy się na działkę, by na przyrządzaniu ulubionych dań tracić długie godziny, męczyć się z rozpałką i denerwować. Czasy, kiedy ograniczeni byliśmy jedynie do modeli węglowych, na szczęście dawno minęły. Dziś bez trudu kupimy grille ogrodowe elektryczne i gazowe w najróżniejszych rozmiarach. Sporą popularnością w sieci sklepów RTV Euro AGD cieszy się np. model Landmann 12249. Posiada on cztery palniki (dzięki którym łatwiejsza staje się kontrola temperatury grillowanych potraw), praktyczny i trwały ruszt oraz wygodne półki. A kiedy grillowanie będzie jeszcze przyjemniejsze? Kiedy w tle przygrywać będzie nasza ulubiona muzyka.

Głośnik bezprzewodowy, czyli muzyka bez ograniczeń

Aby tak się stało, bynajmniej nie trzeba zaopatrywać się w drogie głośniki ani męczyć z ich okablowaniem i doprowadzeniem do ogrodu. Lepszym rozwiązaniem na działkę będą soundbary. Tym bardziej że już stosunkowo tanie modele gwarantują wysoką jakość dźwięku (przyjazne dla kieszeni są np. modele JBL GO 3, Sony Bluetooth SRS-XB13 czy Sencor Sirius SSS 6400N). Co ważne, te urządzenia odporne są na działanie czynników atmosferycznych - obawy, by korzystać z nich poza domem, są więc nieuzasadnione.

Latać każdy może, czyli dron... dla każdego

Jak w łatwy sposób zagwarantować sobie mnóstwo frajdy na działce? Odpowiedź jest prosta: zaopatrzyć się w drona. To nie tylko możliwość na wspólną zabawę z dziećmi, ale również sposób na zrobienie efektownych zdjęć czy nakręcenie imponujących filmów. Choć dron raczej nie jest pierwszą rzeczą, gdy myślimy o kategorii "przydatne gadżety na działkę", każdemu przecież należy się chwila odskoczni od rzeczywistości. Jeśli nie mamy doświadczenia, najlepszym pomysłem będą małe, tanie i lekkie drony z najprostszą kamerą.

Konsola do gier, czyli podczas deszczu dzieci i dorośli się (nie) nudzą

Przyjemne spędzanie czasu na działce uniemożliwić może nam deszczowa pogoda. Można się jednak przed tym łatwo zabezpieczyć, zaopatrując się konsolę do gier. Mimo że obecnie trzeba się liczyć z problem z dostępnością niektórych produktów, sytuacja jest dużo lepsza niż jeszcze kilka miesięcy temu. Na sklepowe półki powróciły już konsole Xbox Series X oraz Playstation 5 - w pakietach z dodatkowymi grami. Natomiast fani przenośnych urządzeń zdecydować się mogą na konsolę Nintendo Switch.

Zakup gadżetów do domku letniskowego powinien więc być kompromisem między urządzeniami praktycznymi oraz przeznaczonymi do rozrywki. Zaopatrzyć warto się więc zarówno w przedłużacz sieciowy oraz rozgałęziacze, dzięki którym ułatwimy sobie wykonywanie ogrodowych obowiązków, jak i urządzenia, które umilą nam wolny czas.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama