Paleniska ogrodowe z funkcją grilla: Idealne rozwiązanie na letnie przyjęcia

Lato zbliża się wielkimi krokami, a upalne dni i ciepłe wieczory zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wakacje to również czas różnych imprez okolicznościowych takich jak urodziny, rocznice, chrzciny czy kameralne przyjęcia ślubne. Jeśli planujesz organizację jednego z nich we własnym ogrodzie, ale brakuje Ci inspiracji i pomysłów na przebieg imprezy, to z pomocą może przyjść ciekawa i elegancka alternatywa dla zwykłego, klasycznego grilla – paleniska ogrodowe. Gwarantujemy, że nie tylko zachwycą Twoich gości swoim designem, ale też będą idealnym punktem wyjścia do przygotowania różnorakich potraw. Czym dokładnie są paleniska ogrodowe i dlaczego będą idealne podczas towarzyskich spotkań na powietrzu? Zapraszamy do artykułu!

Grill nowoczesny i elegancki, czyli paleniska ogrodowe

Paleniska ogrodowe to nowoczesna forma ogniska - produkt składa się z żeliwnej misy, która stanowi podstawę dla źródła ciepła, którym najczęściej będzie dobrej jakości, kaloryczne drewno lub węgiel drzewny. Żeliwne paleniska ogrodowe posiadają podstawę, często w formie nóżek tak, by znajdowało się na bezpiecznej wysokości nad ziemią. Ogień nie ma możliwości rozprzestrzenić się poza misę paleniska. Co istotne, paleniska ogrodowe posiadają zupełnie odmienny wygląd od tradycyjnego grilla. Są czarne lub szare, wykończone w eleganckim stylu, który wpasuje się w każdy ogród lub działkę, jednocześnie dodając wytworności i uroku. Praktycznie każde palenisko ogrodowe posiada w zestawie ruszt grillowy, dzięki czemu mamy możliwość przygotowania najróżniejszych potraw grillowych. 

Paleniska ogrodowe - grill i ognisko w jednym

Nowoczesne paleniska ogrodowe (znajdziez je na https://erli.pl/grille-i-urzadzenia-paleniska-ogrodowe,538) są nie tylko bardziej elegancką wersją klasycznego grilla, ale też dają więcej możliwości kulinarnych. Dołączony ruszt pozwala na przygotowanie wszystkich potraw grillowych, takich jak karkówka, kiełbaski czy grillowane szparagi. Możemy również zdjąć ruszt z paleniska ogrodowego i smażyć kiełbaski czy pianki marshmallow na kijkach nad żywym ogniem. Niektóre paleniska posiadają w zestawie dodatkowe mocowanie na specjalny, żeliwny kociołek, w którym możemy przygotować wszelkiej maści zupy czy dania jednogarnkowe. A to wszystko na świeżym powietrzu i pośród niepowtarzalnego dymnego aromatu.  

Paleniska ogrodowe zyskują na popularności

Paleniska ogrodowe będą punktem wyjścia zarówno dla niezobowiązujących spotkań towarzyskich, jak i bardziej uroczystych przyjęć. Nadadzą niepowtarzalnego klimatu i można je wykorzystać zarówno jako ruszt do przyrządzenia potraw grillowych, jak również jako małe, bezpieczne ognisko, na którym usmażymy kiełbaski biesiadując do dźwięków gitary. Są świetnym źródłem ciepła i światła, więc nawet w przypadku zimniejszego wieczoru zapewnią nam komfort i odstraszą komary. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie obok lub zamiast zwykłego grilla węglowego, a ich popularność w kolejnych sezonach będzie tylko rosła. Jeśli szukacie czegoś więcej niż tylko klasycznego grilla, to paleniska ogrodowe są najprawdopodobniej tym produktem, którego szukacie!  

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Powiązane porady