Reklama

Ościeżnice regulowane - wybór dobry dla wszystkich

Remont mieszkania albo domu, zwłaszcza jeśli jest to remont generalny, może nam nastręczyć nieco problemów. Podobnie rzecz się ma w przypadku wyposażania mieszkania od podstaw. Najważniejszą sprawą będzie więc tutaj postawienie na sprawdzone rozwiązania oraz dobrze zaopatrzone sklepy, które zaopatrzą nas w niezbędne materiały. Jeśli przystępujemy do remontu na własną rękę, to wiemy, czego możemy się po sobie spodziewać. Nieco inaczej rzecz będzie się miała, gdy zlecimy taki remont ekipie zewnętrznej. W takim przypadku dobrze by było, gdyby ekipa remontowa była grupą ludzi, którą ktoś nam polecił, itp. Prace przy remoncie mieszkania albo domu mogą być dość skomplikowane, lepiej więc by wykonywali je fachowcy. Montaż drzwi wewnętrznych wymaga dobrego zamontowania, takich "drobiazgów" jak ościeżnica regulowana, itp. Tutaj nie ma miejsca na błędy, bo mogą się one okazać kosztowne.

Reklama

Ościeżnice regulowane - gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

Ościeżnice regulowane charakteryzują się tym, że można je zamontować wszędzie tam, gdzie otwór drzwiowy jest nieco mniej regularny. Ościeżnice stałe nadają się tylko do budynków o konkretnym wymiarze otworu drzwiowego. Ościeżnica regulowana spełni więc swoją rolę wszędzie tam, gdzie takie idealne sytuacje nie mają miejsca, np. w starym budownictwie. Dzięki możliwości niewielkich korekt ościeżnice regulowane są także łatwiejsze w montażu dla nieco mniej sprawnych pod względem budowlanym ludzi. Na tej ramie, jaką jest ościeżnica, osadzamy potem skrzydło drzwiowe. Montaż musi więc być bardzo dokładny, bo inaczej drzwi nie będą nam się otwierać lub zamykać. Jeśli więc są nam potrzebne dobrej jakości ościeżnice regulowane, to koniecznie powinniśmy się zapoznać z ofertą Castoramy, którą znajdziemy pod adresem: https://www.castorama.pl/. Ten sprawdzony dostawca wszelkich produktów oraz urządzeń, które mogą się przydać np. w domu lub ogrodzie dokłada wszelkich starań, by jego oferta cały czas się poszerzała o nowe produkty. W stałej sprzedaży znajdziemy tam także ościeżnice regulowane jak i stałe, na których osadzimy wszelkie drzwi wejściowe jak i wewnętrzne.

Wady oraz zalety ościeżnic regulowanych

Do wielkich zalet ościeżnic regulowanych należy więc przede wszystkim zaliczyć fakt, że można je regulować w przedziale około dwóch centymetrów. Minimalna grubość muru, w jakim może być zamontowana taka ościeżnica, wynosi przynajmniej siedem i pół centymetra. Ościeżnice regulowane sprawdzą się więc przy nieco grubszych ścianach o nieregularnych kształtach. Ich dokładny montaż ma także tę zaletę, że prezentują się one o wiele ładniej we wnętrzach oraz dają poczucie ozdoby solidnie wykonanej oraz ściśle dopasowanej do danego wnętrza. W pomieszczeniach o małym metrażu sprawdzą się z kolei ościeżnice stałe. W małym pokoiku ościeżnica regulowana będzie sprawiała wrażenie niedopasowanej. Lepiej więc tam jej nie montować. Ościeżnice regulowane są łatwiejsze w montażu i to też jest jedna z ich podstawowych zalet, które warto zapamiętać. Kupując je w wyżej wymienionej witrynie internetowej, możemy także liczyć na dodatkowe porady specjalistów, którzy na pewno chętnie doradzą nam przy ich wyborze.

Dąb sonoma, a może inne pomysły - wszystko w jednym miejscu

Ościeżnice regulowane jak i stałe mogą być wykonane ze zróżnicowanych materiałów. W rachubę wchodzą więc tutaj płyty MDF, PCV, aluminium, stal, czy też dobrze wysezonowane lite drewno. Oczywiście materiał będzie miał wpływ na cenę gotowej ościeżnicy. Co ciekawe: kupując ościeżnicę w Castoramie, możemy sięgnąć po bardzo zróżnicowane rozwiązania kolorystyczne. Dąb sonoma, dąb szary, orzech włoski, orzech north, zwykły dąb, itp. Dzięki tak szerokiej ofercie skierowanej do każdego klienta i klientki możemy być pewni, że nasze drzwi oraz ościeżnica, zostaną dopasowane do każdego wnętrza. Wykończenia ościeżnic mogą być wykonane z lakieru, folii albo forniru. To, na jakie ościeżnice się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu oraz zasobów finansowych. Na pewno jednym z najlepszych rozwiązań będzie ościeżnica wykonana z metalu albo litego drewna. Takie rozwiązanie nie jest podatne na wilgoć oraz jest odporne na uszkodzenia lub zarysowania. Ładnie się także prezentuje na tle każdej ściany. Ościeżnica wykończona folią może się bardzo łatwo zarysować i ciężko może być potem zamaskować takie zarysowanie. Delikatne ościeżnice nie mogą się także znaleźć w każdej lokalizacji, to też warto wziąć pod uwagę jeszcze w fazie planowania ich potencjalnego montażu. Do ościeżnicy wystarczy potem zamontować zawiasy oraz osadzić na nich nasze drzwi. Dąb lub orzech, czy też po prostu nieśmiertelna biel z pewnością ozdobią każde pomieszczenie małe lub duże, a jeśli nasze lakierowane drzwi będą się dobrze zamykać oraz otwierać, to nasze zadanie będzie wykonane na szóstkę z plusem. Warto więc zainwestować w ościeżnicę od sprawdzonego dostawcy, który ma korzystny system sprzedaży, a także udziela licznych promocji swoim klientom oraz klientkom - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama