Last Minute All Inclusive – czyli jak zaoszczędzić na podróżach jesienią

W czasach inflacji i wysokich cen wszędzie szukamy oszczędności. Czy można zaoszczędzić, rezerwując wakacje za granicą? Sprawdź, jaką ofertę biur podróży wybrać, by zmieścić się w budżecie i nie rezygnować z zasłużonego wypoczynku.

Reklama

Last Minute All Inclusive - co to znaczy?

Na stronach biur podróży znajdziemy wakacje z oznaczeniami "Last Minute" i "All Inclusive". Co oznaczają te hasła?

Last Minute to określenie na wakacje rezerwowane na ostatnią chwilę - od 30 dni do kilku godzin przed wylotem. Są to ostatnie miejsca w hotelach i samolotach, dzięki czemu ceny takich wyjazdów dostępne są z rabatami nawet do -50%. W końcu przewoźnikom i biurom podróży zależy, aby wypełnić puste miejsca w zakontraktowanych hotelach i samolotach.

All Inclusive natomiast to określenie dotyczące wyżywienia. Oznacza to "wszystko w cenie", a więc w cenę rezerwowanego wyjazdu wchodzą posiłki (najczęściej śniadanie, lunch i obiadokolacja) oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Połączenie tych haseł wskazuje więc na wyjazdy rezerwowane na ostatnią chwilę z pełnym wyżywieniem i napojami w cenie wycieczki.

Dlaczego to się opłaca?

Po pierwsze wakacje Last Minute poza sezonem letnim będą tańsze ze względu na mniejszy popyt na wycieczki w październiku czy listopadzie. Pogoda w wielu regionach Hiszpanii, Turcji, Grecji, Tunezji czy Egiptu wciąż będzie bardzo dobra, a dla osób, które nie lubią upałów, nawet lepsza niż w lecie. Dodatkowo na miejscu będzie mniej turystów i rodzin z dziećmi z racji na rozpoczęty rok szkolny, co zapewni nam większy komfort wypoczynku i krótsze kolejki do popularnych atrakcji.

Wakacje All Inclusive dają nam nie tylko wygodę związaną z organizowaniem posiłków, lecz także kontrolę naszego budżetu. Wyżywienie opłacone z góry pozwala nam zminimalizować wydatki w trakcie wakacji, bo jak dobrze wiemy, urlopowy nastrój nie sprzyja naszym portfelom. Na wakacjach All Inclusive, zamiast szukać w pobliżu hotelu restauracji i sklepów spożywczych, możemy w pełni cieszyć się wypoczynkiem.

Na co zwrócić uwagę, rezerwując wyjazd na ostatnią chwilę?

Spontaniczne wakacje Last Minute to zdecydowanie dobry pomysł, pod warunkiem że pamiętasz o kilku ważnych kwestiach.

  • Wymagane dokumenty

Nie ma nic gorszego niż przyjechać na lotnisko w oczekiwaniu na wymarzony urlop i zorientować się, że paszport lub dowód osobisty stracił ważność. Dlatego przed rezerwacją wycieczki koniecznie upewnij się, że posiadasz ważne dokumenty konieczne do okazania w podróży. Dowiedz się także, czy kraj, do którego lecisz, nie wymaga wyrobienia wizy. Po trzecie, sprawdź zasady związane z pandemią COVID-19. Mimo że większość krajów zniosła już konieczność okazywania certyfikatów czy wykonywania testów, to wciąż mogą one wymagać zarejestrowania podróży czy posiadania kodu QR. Koniecznie sprawdź, czy to dotyczy regionu, do którego podróżujesz.

  • Bagaż w cenie

Na wakacje z biurem podróży można lecieć zarówno wyczarterowanym samolotem, jak i  samolotem rejsowym. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ rezerwując wakacje z przelotem czarterowym, bagaże mamy już w cenie wyjazdu. Oferta może się różnić w zależności od organizatora, ale najczęściej jest to bagaż podręczny do ok. 8 kg i duży bagaż rejestrowany do ok. 20 kg. W przypadku przelotu tanimi liniami typu Ryanair czy Wizz Air w podstawowej cenie wycieczki wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny (torba/plecak). Wówczas do ceny wyjazdu musimy doliczyć jeszcze koszt bagażu rejestrowanego lub większego bagażu podręcznego.

  • Opinie o hotelu

W tym przypadku najważniejszą rolę będą odgrywały opinie o stosunku jakości do ceny. Zwróć uwagę na opinie dodane w ostatnich tygodniach, ale podejdź do nich zdroworozsądkowo. W końcu zdarza się, że powodem negatywnej opinii jest mały basen w 2-gwiazdkowym hotelu czy krzywy uśmiech jednego z gości hotelowych. Warto przeczytać opinie na temat czystości i jakości wyżywienia.

  •  Pogoda na miejscu

W większości popularnych, wakacyjnych regionów pogoda jesienią będzie doskonała na wypoczynek. Ciepło lub gorąco będzie w Egipcie, Tunezji, Turcji czy Hiszpanii, we Włoszech, na niektórych greckich wyspach, a także na Malcie i Cyprze. Skoro jednak rezerwujemy Last Minute, mamy możliwość sprawdzenia prognoz na najbliższe dni i na tej podstawie możemy wybrać kierunek wakacji.

Artykuł sponsorowany