Kiedy warto poszukać nowej pracy w Warszawie?

Nowa praca to nowe wyzwania, ale decyzja o zmianie nie zawsze jest łatwa. Często długo dojrzewamy do zrobienia kroku naprzód, jednak są takie sytuacje, w których to jedyne i najlepsze wyjście. Kiedy zatem warto poszukać nowej pracy w Warszawie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule, także zapraszamy do lektury.

Brak możliwości rozwoju i awansu

Jeśli w zatrudniającej nas firmie nie mamy możliwości rozwoju albo jesteśmy w jakiś sposób blokowani przez przełożonego, oczywistym jest, że lepszym rozwiązaniem jest poszukanie nowej pracy, w której będziemy mieć szansę na awans niż stanie w miejscu. W końcu wiąże się to nie tylko z wyższym wynagrodzeniem, ale także z satysfakcją z pracy. Każdy chce być doceniany i chce widzieć tego dowody. Poza tym, monotonia związana z robieniem w kółko tego samego może prowadzić do wypalenia zawodowego i zamiast być energicznym, pełnym pomysłów pracownikiem, staniemy się bezdusznym robotem wykonującym niezbędne minimum.

Szukając nowej pracy, warto przejrzeć oferty pracy w Warszawie na stronie GoWork.pl. Ogłaszają się na niej tylko sprawdzeni pracodawcy, którzy mają wiele do zaoferowania swoim potencjalnym pracownikom. 

Możliwość zarabiania większych pieniędzy

Nie zadowala Cię Twoje wynagrodzenie? Czas pomyśleć w takim razie o nowej pracy. Korzyść finansowa to najczęstszy powód zmiany, zwłaszcza jeśli Twoja pensja od lat nie drgnęła nawet o złotówkę. Pracując długo w danej branży, z pewnością orientujesz się, ile inne firmy płacą swoim pracownikom na podobnym stanowisku. Warto oczywiście w pierwszej kolejności porozmawiać ze swoim szefem, zanim rzucimy mu wypowiedzenie na biurko. Jednak jeśli to nie przyniesie żadnych rezultatów, lepiej spakować swoje rzeczy i przejść do firmy, w której wynagrodzenie będzie adekwatne do wykonywanej pracy.

Zmiana pracy na bardziej prestiżową

Jeśli Twoja praca nie daje Ci satysfakcji, a do tego jest mało prestiżowym zajęciem, warto rozejrzeć się za czymś nowym. Istnieją bowiem zarówno zawody, jak i firmy, które cieszą się większym zaufaniem społecznym niż inne, a osoby, które pracują w danych branżach są szanowane i podziwiane. Często dotyczy to stanowisk niszowych, ale nie tylko. Lekarz, inżynier, prawnik, pracownik IT - praca w tych oraz wielu innych profesjach łączy się z różnymi benefitami, a także daje poczucie, że jest to zajęcie ważne i bardzo potrzebne. 

Chęć przebranżowienia się

Nieważne, czy jesteś osobą młodą, stojącą u progu kariery, czy doświadczonym specjalistą z wieloletnim stażem - jeśli chcesz spróbować swoich sił w innej branży, możesz to zrobić w każdej chwili. Nie warto bowiem męczyć się w pracy, której się nie lubi i która nie przynosi nam satysfakcji. Czasami zatrudniamy się w danej firmie, bo nie mamy w danym momencie wyjścia albo wydaje się nam, że to praca dla nas. Jednak gdy “zderzamy się" z rzeczywistością, wszystko okazuje się wyglądać zgoła inaczej. Na szczęście zmienić branżę możemy zawsze. Gdy odpowiemy sobie na pytanie, co chcemy robić, wystarczy pójść na odpowiedni kurs lub spróbować swoich sił, aplikując na ofertę bez doświadczenia. Zmiana o 180 stopni może nam wyjść jedynie na dobre.

Własna działaność

Zamiana pracy na etacie na własną działalność to poważny krok i trudna decyzja, ale najczęściej słuszna. Jeśli czujesz, że masz dość szefa “nad głową", a do tego chciałbyś połączyć swoją pasję z pracą zarobkową, własny biznes wydaje się tutaj najlepszą opcją. Obecnie założenie firmy nie stanowi większego problemu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości masz do dyspozycji Internet oraz lokalny Urząd Pracy m. st. Warszawy. Rejestracji możesz dokonać online bez wychodzenia z domu. Oczywiście, musisz najpierw przygotować biznesplan i tak dalej, ale skoro zamierzasz robić to, co kochasz z pewnością nie będzie to dla Ciebie kłopot. Posiadanie własnej firmy, mimo iż jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym, niesie ze sobą dużo korzyści i nawet trudno porównywać je z pracą na etacie.

Czy warto zmienić pracę?

Jeśli w Twojej głowie powstała myśl, że może czas zmienić pracę, to znak, że warto to zrobić, ponieważ taka refleksja nie pojawia się bez powodu, a tych, jak wiadomo, może być wiele. Dlaczego czasami lepiej poszukać nowej pracy, zamiast tkwić w starej firmie? Ponieważ:

●       tam, gdzie źle się czujesz, nie będziesz dawać z siebie 100 proc., nie mówiąc już o chodzeniu do pracy na przymus i związanych z takim stanem nerwami;

●       jeśli stresujesz się z powodów, na które nie masz wpływu lub wiesz, że nic nie da się z tym zrobić, wyrządzasz sobie krzywdę; przykład - jeśli zatrudniłeś się w obsłudze klienta, a okazało się, że masz duży problem z nawiązywaniem kontaktów, odpuść; najprawdopodobniej wynika to z Twojego charakteru i mała szansa, że to się zmieni;

●       możesz wypalić się zawodowo, a wtedy już żadna praca nie będzie sprawiać Ci przyjemności i wszystko będzie wydawało się ponad Twoje siły;

●       skoro możesz poprawić swoje życie zawodowe, to zawsze warto to zrobić; chyba nikt, kto ma możliwość zarabiać więcej, pracować z fajnymi ludźmi i robić to, co naprawdę lubi, nie zrezygnuje z tego na rzecz byle jakiego zajęcia tylko dlatego, że się w nim “zasiedział";

●       rozwój jest najważniejszy; kto nie idzie naprzód, ten się cofa; zawsze warto próbować nowych rzeczy i szukać dla siebie najlepszej drogi.

Artykul sponsorowany

materiały promocyjne