Kabina prysznicowa 90x90: idealne rozwiązanie do niewielkiej łazienki

Niewielka łazienka często jest pomieszczeniem, które wymaga specjalnego rozmieszczenia wszystkich elementów, aby nie tylko się zmieściły, ale także pozostały jak najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne. Z tego względu każdy element powinien zostać dobrze przemyślany i dopasowany, a skorzystanie z minimalistycznych, prostych rozwiązań wydaje się najlepszym wyjściem. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują niewielkie kabiny prysznicowe

Reklama

Dlaczego warto sięgnąć po kabinę, a nie wannę?

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie do małego pomieszczenia. Przede wszystkim istotny jest sam rozmiar - kabina zajmuje po prostu mniej miejsca niż wanna. Nawet najmniejszy model tej ostatniej będzie bowiem obszerniejszy niż 90x90 cm. Jednocześnie, mała wanna zazwyczaj nie jest zbyt wygodna. Z kolei kabina prysznicowa, która ma taki rozmiar, w zupełności wystarcza już do swobodnej kąpieli.

Jednak nie tylko kwestia wielkości samego urządzenia sanitarnego będzie istotna. Nie można zapominać także o jego dopasowaniu do pomieszczenia. Dzięki temu, że kabiny prysznicowe mają kwadratowy kształt, albo przypominająca ścięty czy na wpół zaokrąglony kwadrat, idealnie wpasowują się w małe przestrzenie, pozostawiając więcej miejsca na środku. Wanna, która zawsze stanowi prostokąt lub łuk, nie zawsze może być tak idealnie rozmieszczona. W efekcie nawet wrażenie estetyczne w małej łazience może być lepsze dzięki instalacji prysznica.

Po kabinę prysznicową powinny sięgnąć także osoby, które cenią sobie oszczędność wody. Biorąc prysznic zużywamy znacznie mniejsze jej ilość, niż podczas napełniania wanny. Może to być dodatkową zaletą takiego rozwiązania.

Kabina prysznicowa o eleganckim wyglądzie

Jeśli zdecydujemy się już na instalację kabiny prysznicowej, warto zastanowić się, jaka będzie najlepiej prezentowała się w małej łazience. W przypadku pomieszczeń, które mają szczególnie małe wymiary, najlepiej sprawdzą się jasne wersje o szklanych, przezroczystych ścianach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nastąpi optyczne powiększenie łazienki, gdyż przezroczyste ściany pozwolą na oglądanie jej w całej okazałości. Z kolei jasne wykończenie, na przykład chromowane, automatycznie poszerzy i rozjaśni w naszych oczach całe pomieszczenie.

Łatwe utrzymanie w czystości i wieloletnia gwarancja jakości

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż niewielka kabina wykonana w nowoczesnej technologii, jaką można znaleźć na stronie https://bravat.pl/kabiny-prysznicowe-90x90/, jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Prostota jej budowy oraz mały rozmiar oznaczają, że jej mycie zajmuje jedynie kilka krótkich chwil.

Z kolei nowoczesne materiały to gwarancja wytrzymałości przez całe lata, co oznacza, iż kolejny remont łazienki w celu wymiany tego akcesorium nie będzie konieczny przez długi czas. To wygodne rozwiązanie, które bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim, którzy szukają odpowiednich akcesoriów do niewielkiej łazienki.