Jednorazowe maszynki do golenia czy z wymiennym ostrzem? Które są lepsze?

Golenie zarostu bywa uciążliwe. Ci panowie, którzy lubią efekt gładkiej skóry narzekają często na tępe ostrza i niezadowalające rezultaty. Jednak można poradzić sobie z tym problemem decydując się na sprawdzone akcesoria. Nie każdy lubi sięgać po elektryczne maszynki. Także te tradycyjne mogą doskonale spełnić swoją funkcję. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze? Dokładniejsze golenie zapewnią maszynki jednorazowe, czy te z wymiennym ostrzem?

Reklama

Golenie zarostu — jak się do tego zabrać?

Usuwanie twardego zarostu bywa problematyczne. Niezależnie od tego, jakiego narzędzia do tego użyjesz, dużo łatwiej pozbędziesz się włosów, gdy zadbasz o skórę twarzy. Tak, golenie zaczyna się od pielęgnacji. Nie zapominaj więc o tym, aby regularnie nawilżać skórę i koniecznie nie pomijaj okolic brody. Możesz też od czasu do czasu usunąć martwy naskórek wykonując peeling. Wykonując te zabiegi nawet dłuższy zarost nie powinien sprawiać Ci problemu. 

Dużym ułatwieniem jest też zwilżenie skóry oraz zastosowanie jakiegoś kosmetyku pomocnego w usuwaniu włosków. Może to być żel, pianka lub inna formuła, którą lubisz. Ważne, żeby dawała poślizg i ułatwiała ruch ostrzy po skórze. Wtedy z pewnością nie zrobisz sobie krzywdy, a po zakończonym goleniu skóra będzie gładka i bez żadnych zadrapań. 

Jednorazowe, czy z wymiennym ostrzem? Co lepiej się sprawdzi?

Nie chcesz lub nie lubisz sięgać po golarkę elektryczną? Z powodzeniem możesz zastąpić ją jedną z maszynek z ostrzem. Plusem każdej zwykłej maszynki jest z pewnością jej niska cena. Nie szkoda zatem wyrzucić ją, gdy ostrze się stępi. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej podczas podróży. Warto też mieć zapas jednorazowych maszynek na wypadek, gdy nie będziesz miał nic innego pod ręką, a trzeba będzie szybko się ogolić. Maszynki do golenia w sklepie Nabea to szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów. Uznaje się, że najlepsze maszynki to modele z wymiennym ostrzem. Mają one wygodną w trzymaniu rączkę, która pozwala bez problemu przesuwać ostrze po skórze i dociera nawet w najtrudniej dostępne zakamarki. Samo ostrze składa się najczęściej z kilku niezależnych noży, przez co działa bardzo skutecznie. Minusem może być problem z dostępem do wymiennych ostrzy. Dlatego, zanim zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, sprawdź gdzie bez problemu kupisz końcówki. 

Czy golarki rotacyjne są pomocne w uzyskaniu efektu gładkiej skóry?

Ofertę maszynek wzbogacają ruchome głowice. Takim urządzeniem dużo łatwiej jest operować, niż wtedy, gdy korzystasz z tradycyjnej maszynki. Jej plusem jest też możliwość dostosowania siły nacisku. Niweluje to ryzyko przypadkowych zacięć. Takie maszynki pewnie trzyma się w doni nawet jeśli golisz się od prysznicem. Często mają one rączki pokryte antypoślizgowym tworzywem. Liczne zalety równoważny trochę fakt, że tego typu urządzenia są zazwyczaj sporo większe niż maszynki jednorazowe. Z tego powodu korzysta się z nich raczej w warunkach domowych, niż zabiera z sobą w podróż. 

Jakie zatem jest najlepsze wyjście? W przypadku golenia niekoniecznie sprawdza się minimalistyczne podejście. Warto bowiem mieć maszynkę z ostrzem, a także urządzenie rotacyjne. Wtedy możesz za każdym razem sięgnąć po to, co w danym momencie bardziej Ci odpowiada. Pamiętaj jedynie o tym, aby zadbać o to, aby nożyki były wystarczająco ostre. Część osób wykorzystuje maszynki jednorazowe więcej niż raz, jednak nie można powtarzać tego w nieskończoność. 

Artykuł sponsorowany