Reklama

Gdzie przechowywać zdjęcia?

Wakacyjne wyjazdy, rodzinne spotkania czy popołudniowe spacery to tylko niektóre z okazji, które są dobrym pretekstem do tego, aby wykonywać całe serie pamiątkowych zdjęć. Na pewno starasz się, by każdy kadr był wyjątkowy i w pełni oddawał urok chwili, dlatego warto pomyśleć nad odpowiednim miejscem przechowywania tych unikatowych fotograficznych dzieł. Część na pewno trafi do efektownych ramek, które powiesisz na ścianie lub postawisz na półce, ale musisz pomyśleć, co zrobić z resztą zdjęć.

Wspomnienia uwiecznione na fotografiach można archiwizować na kilka sposobów, ale który z nich będzie najbardziej wygodny i bezpieczny? Mając wyboru cyfrowy zapis zdjęć bądź tradycyjny wydruk na papierze warto przyjrzeć się wadom i zaletom każdego z tych wariantów, abyś mógł dobrać ten dopasowany do indywidualnych preferencji.

Każdy zapalony miłośnik robienia zdjęć dobrze wie, jakie to uczucie, kiedy na karcie urządzenia w końcu brakuje miejsca na kolejne ujęcia. Wtedy zdjęcia, wykonane telefonem czy aparatem, najczęściej trafiają na dysk zewnętrzny. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które mają we krwi uwiecznianie nawet najdrobniejszych momentów życia. Dyski zewnętrzne ze względu na swoją pojemność są w stanie pomieścić tysiące zdjęć, dzięki czemu można tworzyć naprawdę pokaźne kolekcje wspomnień.

Dysk przenośny to dobry sposób na przechowywanie dużej ilości zdjęć, a jego pojemność dopasujesz do swoich fotograficznych zasobów. Atutem jest również wygoda korzystania, bo wystarczy podpiąć go pod laptop i możesz niemal natychmiast przeglądać swoje fotograficzne dokonania. Jednak, co w przypadku, gdy dysk zostanie uszkodzony lub ulegnie awarii i stracisz swoje zdjęcia? Warto mieć w zanadrzu dodatkowe alternatywne rozwiązania, aby zawsze mieć dostęp do swoich wspomnień.

Chmura

A może przechowywać zdjęcia w sieci? W tym celu wykorzystasz tzw. chmurę, czyli dysk wirtualny, na który prześlesz swoje zdjęcia. Chmura, obok dysku przenośnego, to kolejny dobry pomysł na magazynowanie zdjęć, jeśli Twoje prywatne zbiory pękają w szwach. Przez to, że pliki ze zdjęciami zapisane są na serwerze, możesz je oglądać również z innego komputera. Jeśli zdarzy się, że Twój sprzęt się zepsuje, będziesz mógł wejść na swoje konto w chmurze i swobodnie przeglądać zapisane zasoby.

Miej jednak na uwadze to, że chmura sprawdzi się tylko wtedy, jeśli masz stały i bezproblemowy dostęp do internetu. Warto pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeniu swojej chmury mocnym hasłem, aby nieproszone osoby nie mogły dostać się do Twoich zdjęć. Jak widzisz, nowoczesne technologie mają swoje zalety, ale i wady, dlatego skorzystaj z jeszcze jednej opcji - tradycyjnego albumu na zdjęcia, do którego wkleisz najpiękniejsze fotografie.

Albumy na zdjęcia

Zdjęcia w formie papierowej cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu dziesięcioleci i dla sporej liczby osób jest to swego rodzaju powrót do czasów dzieciństwa. W domach naszych rodziców i dziadków zawsze można było znaleźć albumy wypełnione zdjęciami, dlatego też sami chcemy cieszyć się takimi niepowtarzalnymi zbiorami. Choć album nie pomieści tyle zdjęć, ile dysk przenośny, to wkleisz do niego te najpiękniejsze fotografie.

Albumy na zdjęcia należy wybierać te wykonane z trwałych materiałów, aby cieszyły oczy przez długie lata i kolejne pokolenia. Ważny jest również format zdjęć, (im większe, tym lepiej) oraz wysoka jakość papieru, aby oddać w pełni urok zatrzymanych chwil

Drewniany album na zdjęcia od firmy Carpentry Shop mają niepodważalną zaletę - na ich kartach znajdują się najważniejsze zdjęcia będące kwintesencją życiowych wydarzeń. Jeśli posiadasz album w swych pamiątkowych zasobach, możesz przeglądać go wraz z całą rodziną np. podczas wieczornych spotkań."

Album na zdjęcia czy zapis cyfrowy - co wybrać?

Pamiątkowe zdjęcia, kiedy są przebrane i uporządkowane tematycznie, według dat oraz chronologii wydarzeń ogląda się zdecydowanie przyjemniej. Zapisane na dysku czy wirtualnej chmurze foldery przypisane do poszczególnych grup zdjęć, czy też album z wklejonymi odbitkami, pozwolą trwale przechowywać wspomnienia, do których będziesz mógł wracać zawsze wtedy, gdy ogarnie Cię nostalgiczny nastrój.

Solidny album ochroni papierowe zdjęcia przed zniszczeniem i pogubieniem, natomiast te cyfrowe w niezliczonej ilości zgrasz na dysk lub do chmury. Wydawać by się mogło, że nowoczesne technologie konkurują z ponadczasową klasyką, ale równie dobrze mogą iść ze sobą w parze. Możliwość gromadzenia zdjęć w kilku miejscach daje poczucie bezpieczeństwa, że Twoje niepowtarzalne wspomnienia będziesz mieć zawsze pod ręką.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne partnera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama