Do wszystkiego, czyli do niczego? Smartwatch uniwersalny vs. dla konkretnego odbiorcy

Smartwatch stał się popularnym urządzeniem nie tylko wśród sportowców. Obecnie niemal każdy użytkownik smartfona znajdzie dla siebie korzyści z posiadania inteligentnego zegarka.

Rynek smartwatchów znacznie się rozwinął, dlatego zakupem interesują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, osoby aktywne fizycznie i te mniej zainteresowane sportem, a nawet dzieci. Przygotowaliśmy więc poradnik, jak wybrać smartwatch, który odpowie na nasze potrzeby.

Nie tylko dla sportowców

Obecnie smartwatch nie musi przypominać urządzenia, które pamiętamy z początku jego istnienia - ultralekkiego ekranu na silikonowej opasce. Takie rozwiązanie świetnie nadawało się do uprawiania sportów, ale niekoniecznie dobrze prezentowało się w sytuacjach biznesowych, czy jako biżuteria na oficjalne wyjścia lub imprezy.

Teraz do wyboru mamy smartwatche uniwersalne, które sprawdzają się zarówno do mierzenia osiągnięć sportowych, jak i z powodzeniem zastępują zegarek i ułatwiają łączność ze światem. Nowoczesne zegarki umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych, odbieranie wiadomości, monitorowanie długości i jakości snu, przypominają o piciu wody i wykonaniu treningu, mierzą poziom stresu, sprawdzają saturację, a nawet pozwalają na korzystanie z map i nawigacji GPS.

Elegancki dodatek dla mężczyzny

Dla wielu mężczyzn zegarek jest wyznacznikiem statusu i elementem męskiej biżuterii. Dlatego smartwatche męskie muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie. Obecnie na rynku znajdziemy takie z metalowymi bransoletami czy skórzanymi paskami. Wyglądają, jak zwykłe zegarki, ale mieszczą w sobie mnóstwo przydatnych funkcjonalności.

W zależności od modelu możemy odbierać połączenia i wiadomości tekstowe, sterować muzyką z telefonu czy wyzwalać migawkę aparatu. Wystarczy sparować smartwatch ze smartfonem przy pomocy technologii Bluetooth. To oczywiście nie koniec możliwości tego typu urządzeń. Szczególnie istotną funkcją jest dbałość o nasz zdrowy styl życia. Znajdujący się na nadgarstku zegarek jest w stanie zbadać puls, ciśnienie, a nawet natlenienie krwi. W dodatku pełni rolę naszego osobistego trenera. Monitoruje osiągi w trakcie uprawiania wielu dyscyplin: od biegania, przez grę w piłkę nożną, aż po pływanie czy wspinaczkę. 

Strażnik zdrowego stylu życia

Inteligentny zegarek jest również idealnym dodatkiem dla aktywnej i nowoczesnej kobiety. Smartwatche damskie wyróżniają się estetycznym designem, ich projektanci często stawiają na złotą kopertę, pasek w kolorze pudrowego różu czy kwieciste zdobienia. Ale pod względem funkcjonalności nie różnią się od tych męskich.

Właścicielka smartwatcha może korzystać z licznych programów treningowych, które pozwolą jej utrzymać ciało w dobrej formie. Urządzenie liczy spalane kalorie, dba o jakość snu i mierzy poziom stresu, a gdy ten zostanie przekroczony, może zaproponować relaksacyjne ćwiczenia oddechowe. Ciekawą opcją dla pań jest również możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego. Takie urządzenie przydaje się w każdej codziennej sytuacji: od odbierania połączeń telefonicznych, aż po płatności zbliżeniowe czy szybkie udostępnianie lokalizacji znajomym.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Funkcja lokalizacji jest również bardzo przydatna w przypadku tego typu urządzeń dla najmłodszych. Smartwatche dla dzieci namierzają położenie dziecka oraz pozwalają ograniczyć przestrzeń, poza którą nie może ono wychodzić bez naszej wiedzy. Niektóre modele umożliwiają nawet dyskretne podsłuchiwanie rozmowy i otoczenia. Dzięki takiemu urządzeniu będzie mogło w razie potrzeby szybko wezwać pomoc. Wystarczy przycisnąć SOS, by połączyć się z jednym z trzech przypisanych numerów alarmowych. Dodatkowo istnieje możliwość wgrania planu lekcji. Do korzystania z urządzenia z pewnością zachęcą dziecko barwna koperta i kolorowy wyświetlacz z atrakcyjnymi tapetami.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama