Reklama

Czy peelingujący żel do mycia twarzy to dobry wybór?

Złuszczanie martwego naskórka to proces, z którego nie należy rezygnować. Dobrze aby był on obecny w naszej rutynie, gdyż pomaga w dokładnym oczyszczeniu skóry i przygotowaniu jej na aplikację kolejnych produktów. Tutaj pojawia się jednak pewien haczyk – zbyt częste złuszczanie cery może prowadzić do naruszenia naturalnej bariery ochronnej. W ten sposób łatwo o podrażnienia, których wolelibyśmy uniknąć. Czy więc peelingujący żel do mycia twarzy powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce?

Reklama

Czego prawdopodobnie nie wiesz o oczyszczaniu twarzy?

Oczyszczanie twarzy okazuje się jednym z ważniejszych procesów dbania o cerę. Tak naprawdę bez odpowiedniego przygotowania skóry nie mamy możliwości przejścia do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że często oczyszczanie twarzy jest wykonywane niepoprawnie. Zdarza się, że sięgamy po zbyt delikatne kosmetyki, które dają nam tylko złudne uczucie pozbycia się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Przykładem może być stosowanie wyłącznie płynu micelarnego z pominięciem użycia takiego kosmetyku, jak żel do mycia twarzy

Zdarza się jednak, że oczyszczanie jest zbyt intensywne lub wykonywane zbyt często. Tyczy się to zwłaszcza przypadków, gdy bardzo często sięgamy po peeling lub podobnie działające produkty. Z tym również należy uważać i dokładnie przyglądać się temu, jak cera reaguje na konkretne kroki pielęgnacyjne. 

Czym jest peelingujący żel do mycia twarzy?

Peelingujący żel do mycia twarzy jest jednym z mniej popularnych produktów stosowanych w codziennej pielęgnacji. Tak naprawdę nie znajdziemy zbyt wiele wariantów tego kosmetyku na drogeryjnych półkach. Poszczególne marki mają go w swojej ofercie, aczkolwiek klasyczny żel do mycia twarzy jest znacznie chętniej wybierany do codziennego użytku. Jest to połączenie produktu o właściwościach myjących z preparatem złuszczającym (najczęściej tym z drobinkami).

Jak często stosować peelingujący żel do mycia twarzy?

Można odnieść wrażenie, że peelingujący żel do mycia twarzy sprawdzi się w codziennej rutynie. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że nadmierne złuszczanie martwego naskórka może prowadzić do powstawania podrażnień i to niezależnie od tego, czy mamy cerę tłustą, mieszaną czy suchą. Tyczy się to także tego rodzaju żeli, które zawierają peelingujące drobinki. Aby dać skórze czas na regenerację, powinniśmy dać jej odpocząć. Dlatego zaleca się sięgać po złuszczający żel do mycia twarzy sporadycznie, na przykład dwa razy w tygodniu.

Jaki żel do mycia twarzy będzie najlepszy?

Wybierając idealny kosmetyk do oczyszczania, dobrze jest zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład. Upewnijmy się, że nie zawiera on takich dodatków, na które jesteśmy uczuleni lub które nasza skóra nie toleruje najlepiej. Szukajmy natomiast delikatnych, ale skutecznie myjących składników aktywnych, które nie podrażniają i nie powodują zaczerwienienia. Zaleca się także, aby wybierać żele do mycia twarzy, które nie szczypią w oczy lub te, które działają też łagodząco i kojąco. 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama