Reklama

Bezprzewodowy, piorący, a może robot sprzątający - który odkurzacz pomoże ci utrzymać czystość w domu?

W ostatnich latach wiele dziedzin życia przeszło niemałą przemianę związaną z rewolucją technologiczną. Nie ominęła ona również sprzątania. Zautomatyzowane zostało m.in. odkurzanie. Jakie urządzenie wybrać, by utrzymać czystość w domu, a jednocześnie sprawić, by sprzątanie było przyjemniejsze?

Artykuł sponsorowany

Robot sprzątający

Ogromną popularność w ostatnich latach uzyskały roboty sprzątające, zwane inaczej odkurzaczami automatycznymi. Szczególnie cenione są przez właścicieli zwierząt. Sierść zalegająca na podłodze, dywanie i w kątach, piasek naniesiony ze spacerów - jeśli chcemy utrzymać porządek przy psie lub kocie, odkurzać powinniśmy niemal codziennie. Tego typu sprzęt poradzi sobie z tym bez trudu, a co najważniejsze - bez naszego udziału. Taki robot sam tworzy plan mieszkania, a następnie po uruchomieniu, zabiera się do pracy. Gdy jego pojemnik wypełni się brudem, może podjechać do stacji, by go opróżnić lub poprosi nas o wyczyszczenie (w zależności od stopnia zaawansowania modelu). Niektóre modele mają również funkcję mopowania, a więc nie tylko odkurzają, ale także myją podłogę.

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy

Odkurzacze bezprzewodowe pionowe mają dwie podstawowe zalety: po pierwsze są bardzo lekkie, po drugie nie posiadają kabla, który utrudnia mobilność. Brud zbiera się do specjalnego pojemnika, który po prostu opróżniamy po skończonej czynności. Najczęściej spotykane na rynku są modele bezworkowe. Niektóre odkurzacze pionowe mają również zbiornik na wodę, który umożliwia umycie podłogi. Najbardziej poręczne i wygodne są modele bezprzewodowe, musimy jednak pamiętać, że takie urządzenia należy naładować przed użyciem. Kupując odkurzacz pionowy, zwróćmy uwagę na moc silnika (im wyższa, tym lepsza skuteczność urządzenia), a także czas działania na jednym ładowaniu. Dużym atutem z pewnością będzie także cicha praca (poniżej 70 dB). Sprawdźmy wielkość pojemnika na brud, byśmy nie musieli go opróżniać kilka razy podczas jednego sprzątania. Jednocześnie pojemnik nie powinien być zbyt duży, by urządzenie nie okazało się ciężkie. Jeśli nie możemy wybrać odpowiedniego modelu, warto przejrzeć ranking odkurzaczy bezprzewodowych.

Odkurzacz piorący

Dywan, tapicerka samochodowa, komplet wypoczynkowy - co jakiś czas trzeba je wyprać. Możemy je oddać w ręce specjalistycznych firm, to jednak kosztowne. Jeśli chcemy uniknąć wydawania pieniędzy na pranie tapicerek i dywanów, warto zainwestować w odkurzacz piorący. Tego typu urządzenie wytryskuje pod ciśnieniem wodę z detergentem, która rozpuszcza brud, ten następnie jest wciągany przez ssawkę do zbiornika. Możemy również nabyć model wielofunkcyjny, który nie tylko pierze, ale służy również jako zwykły odkurzacz. Najlepsze odkurzacze piorące znajdziemy w rankingu przygotowanym przez sklep RTV Euro AGD.

Odkurzacz klasyczny

Na koniec coś dla tradycjonalistów - odkurzacz klasyczny. Jego przewaga nad wymienionymi powyżej modelami opiera się głównie na atrakcyjnej cenie. Takie urządzanie w porównaniu do odkurzacza pionowego ma także dużo większy pojemnik, więc worek w nim wystarczy wymieniać raz na parę miesięcy. Urządzenie jest dość ciężkie, ale ma spory silnik, który zapewnia mu dużą moc. Warto za to zwrócić uwagę na długość kabla, by bez problemu odkurzyć całe pomieszczenie bez konieczności stosowania przedłużacza. Odkurzacze oferowane przez RTV Euro AGD możemy obejrzeć tutaj: https://www.euro.com.pl/odkurzacze.bhtml.              

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama