Reklama

Akcesoria do sprzętów Apple: (prawie) wszystko o gadżetach

Wielofunkcyjność telefonów, które stały się niezbędnymi i uniwersalnymi urządzeniami, sprawia, że poszukujemy coraz więcej akcesoriów pomagających w jeszcze lepszym wykorzystaniu ich działania. Gadżety to nie tylko modny dodatek. Mogą przedłużyć pracę na smartfonie, usprawnić codzienne obowiązki czy trening, a nawet zlokalizować bagaż lub kluczyki do samochodu. Przedstawiamy najważniejsze akcesoria do sprzętów Apple.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Akcesoria do sprzętu Apple - powerbank

Ze smartfonów korzystamy tak często i intensywnie, że częstym problemem jest wyczerpująca się bateria przed końcem dnia. Z tego powodu od wielu lat najbardziej popularnym akcesorium do iPhonów są powerbanki. Są to zewnętrzne, przenośne ładowarki do telefonu, które potrafią wydłużyć jego czas pracy na baterii. Jaki powerbank do iPhone’a wybrać, aby był najbardziej wydajny?

Najważniejszą cechą powerbanku jest jego pojemność. Smartfony Apple mają pojemność baterii ok. 3000 mAh. To oznacza, że jeśli planujemy naładować za pomocą powerbanku telefon więcej niż raz, potrzebny będzie sprzęt o pojemności min. 5000 mAh, a jeśli trzy razy - min. 10000 mAh W praktyce na rynku jest niewiele powerbanków wysokiej jakości o pojemności mniejszej niż 10000 mAh, a te mające 2000-3000 mAh to zwykle darmowe gadżety reklamowe o bardzo niskiej trwałości. Warto jednak mieć na uwadze to, że wraz z pojemnością baterii rośnie też ciężar i rozmiar urządzenia.

Kolejnym ważną cechą opisującą powerbanki jest maksymalne natężenie prądu, którym można ładować iPhone’a. Wykorzystywanie wyższego natężenia niż standardowe, pozwala na szybsze naładowanie telefonu, jednak tę technologię musi obsługiwać zarówno telefon, jak i powerbank. Warto pamiętać, że szybkie ładowanie może wymagać podłączenia telefonu za pomocą kabla USB-C - Lightning. W związku z tym do tego celu nie będą się nadawać żadne urządzenia z wbudowanym przewodem USB.

Podczas wyboru powerbanka do iPhone’a warto zwrócić uwagę na inne parametry i funkcje, np. dodatkowe złącza, które umożliwią ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Ciekawym rozwiązaniem są powerbanki bezprzewodowe, które pozwalają na indukcyjne ładowanie niektórych telefonów.

Apple Watch - jak działa smartwatch od Apple?

Kolejnym ciekawym dodatkiem do iPhone’a jest smartwatch. Z telefonami od Apple najlepiej współpracuje smart zegarek tego samego producenta, czyli Apple Watch. Jest on dostępny w kilku rozmiarach i specyfikacjach w cenach od ok. 1000 zł do 3000 zł. Apple Watch oferuje naprawdę wiele funkcji, rozszerzając możliwość smartfona o nowy sposób sterowania. Popularnym zastosowaniem jest odczytywanie powiadomień na ekranie zegarka lub korzystanie z niego jako dziennika do zapamiętywania długości treningów sportowych. Z części zegarków można również dzwonić lub wezwać pomoc medyczną (muszą być to modele wyposażone w łączność komórkową).

Co to jest AirTag - lokalizatory Apple

O ile powerbanki czy smart zegarki to dość często spotykane urządzenia, to kolejne akcesorium nie jest już tak często rozpoznawalne. Wiele osób zastanawia się, co to AirTag - najnowszy gadżet  od producenta iPhone'ów. Jest to urządzenie wielkości dużej monety, które pozwala na łatwe zlokalizowanie zgubionych przedmiotów, do których zostanie przyczepiony. Do czego w praktyce można wykorzystać lokalizatory Apple? Na przykład do odnajdywania zagubionych w mieszkaniu lub jego okolicy kluczy czy portfela. Dzięki wbudowanemu głośnikowi można odtwarzać dźwięk, który pomoże odnaleźć zgubiony przedmiot, a kierunek będzie dodatkowo wyświetlany na ekranie telefonu.

AirTag, w odróżnieniu od wielu lokalizatorów, nie wykorzystuje technologii GPS, co zapewnia długi czas działania na baterii oraz dobrze sprawdza się również we wnętrzach. Urządzenie wykorzystuje własną technologię anonimowego łączenia się ze wszystkimi iPhonami, więc niestety niezbyt dobrze sprawdzi się na niezamieszkałych terenach.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama