Reklama

Jak wyczyścić szufladę w pralce? Tak łatwo pozbędziesz się brudu

Czyszczenie pralki to istotna czynność, o której należy pamiętać. Brudny sprzęt może spowodować przykry zapach ubrań czy białe smugi na czarnej odzieży. Jednym z ważniejszych elementów, które należy czyścić, jest pojemnik na detergenty. Jak wyczyścić szufladę w pralce?

Czyszczenie pralki: Jak wyjąć szufladę?

Czyszczenie pralki trzeba rozpocząć od wyjęcia szuflady na detergenty. Dokładny sposób wyjmowania zależy do modelu urządzenia, ale większość szuflad wyposażono w przycisk, często oznaczony charakterystycznym wgłębieniem, do którego należy przyłożyć palec i nacisnąć. Następnie wystarczy wysunąć szufladę.

Czyszczenie szuflady w pralce: Jak wyczyścić przegrodę na płyn?

W każdej pralce obok miejsca na proszek jest także przegroda, do której wlewasz płyn do płukania tkanin. Aby dokładnie wyczyścić szufladę pralki, musisz zdjąć pokrywę z przegrody na płyn. Najczęściej możesz to zrobić poprzez naciśnięcie przycisku lub pokrywy.

Reklama

Jak wyczyścić szufladę na proszek w pralce?

Sposób czyszczenia szuflady na proszek zależy od stopnia jej zabrudzenia oraz rodzaju wody. Niekiedy wystarczy jedynie szczoteczka do zębów i płyn do mycia naczyń lub inny detergent. Umywalkę napełnij wodą ze środkiem czyszczącym i zanurz w niej szufladę. Poczekaj 10 minut i dokładnie wyszoruj szczoteczką wszystkie zakamarki. Do wyczyszczenia węższych miejsc możesz użyć patyczków kosmetycznych. Pamiętaj, aby myć szufladę nie tylko od wewnątrz, ale także z zewnątrz. Na koniec opłucz ją pod bieżącą wodą. 

Czyszczenie szuflady w pralce z osadu z kamienia

Jak wyczyścić szufladę w pralce, jeśli pojawiły się kamienne osady? W tym przypadku szorowanie szczoteczką i wodą z detergentem będzie czasochłonne i może nie przynieść zamierzonego efektu. Aby tego uniknąć, możesz zanurzyć szufladę w octowej kąpieli lub nasączyć octem ręczniki papierowe i dokładnie obłożyć nimi miejsca, w których pojawił się kamień. Pozostaw szufladę w occie na kilka godzin.

Po tym czasie wsyp do każdej przegrody łyżeczkę sody oczyszczonej i wlej odrobinę octu. Zajdzie wówczas gwałtowna reakcja, która oderwie kamienne osady od szuflady. Teraz wystarczy dokładnie umyć przegrody szczoteczką do zębów ze środkiem myjącym i opłukać szufladę wodą — uporasz się z problemem bez wielogodzinnego szorowania i straconych nerwów.

Czyszczenie pralki: Tego kroku nie pomijaj!

Czyszczenie szuflady w pralce musi obejmować jeszcze jeden element: kieszeń. Gdy wyjmiesz szufladę, dokładnie umyj także miejsce, z którego ją wysunąłeś. Najczęściej jest ono pełne zaschniętego proszku do prania, który usuniesz szczoteczką do zębów i płynem do naczyń. W wąskich zakamarkach użyj patyczków kosmetycznych. Jeśli także w kieszeni pralki pojawił się kamień, obłóż je nawilżonymi w occie ręcznikami papierowymi i pozostaw na kilka godzin. Po tym czasie umyj otwór szczoteczką i płynem do naczyń. Kamienny osad ustąpi bez szorowania.

Na koniec złóż ponownie wszystkie elementy szuflady i wsuń ją do czystej kieszeni.

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama