Reklama

Jak wyczyścić przypalone żelazko domowymi sposobami?

Domowe sposoby na czyszczenie żelazka ułatwią ci prasowanie i utrzymanie urządzenia w dobrym stanie. Jeśli stopa żelazka jest brudna, znacznie utrudnia prasowanie i może przywierać do tkanin. Aby tego uniknąć, warto wiedzieć jak wyczyścić przypalone żelazko domowymi sposobami.

Sposób 1: Folia aluminiowa

Pierwszy sposób, który sprawdza się w przypadku mniej zabrudzonej stopy żelazka to folia aluminiowa. Wystarczy rozłożyć jej kawałek na desce do prasowania, a następnie przejechać rozgrzanym żelazkiem po foli.

Sposób 2: Gazeta codzienna

Domowe sposoby na czyszczenie żelazka to także gazety codzienne. Wystarczy wykonać z nich kule, a następnie przeciągnąć po nich rozgrzaną stopą urządzenia. Czynność powtórz kilka razy do zniknięcia brudu. Zastanawiasz się jak wyczyścić przypalone żelazko domowy sposobami, jeśli stopa jest mocno zabrudzona? Wówczas należy sięgnąć po silniejsze metody. 

Reklama

Sposób 3: Sól i gazeta codzienna

Sól i gazeta codzienna pomogą ci skutecznie i szybko wyczyścić przypalone żelazko. Rozłóż gazetę na desce do prasowania i wysyp na nią trochę soli. Następnie przeciągnij gorącą stopą urządzenia po soli rozsypanej na gazecie. Czynność powtarzaj, aż zabrudzenie zniknie. 

Rada: do czyszczenia żelazka używaj wyłącznie gazety codziennej, kolorowe magazyny się do tego nie nadają!

Sposób 4: Pasta z soli i octu

Domowe sposoby na przypalone żelazko to także mieszanka soli i octu. Aby przygotować pastę do czyszczenia, wymieszaj taką samą ilość octu i soli. Do rondelka wlej i wsyp składniki, a następnie podgrzewaj mieszankę, aż nabierze konsystencji pasty. Wyczyść nią stopę żelazka, a pozostałości usuń wilgotną szmatką. 

Sposób 5: Pasta do zębów

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Pomocna może okazać się pasta do zębów. Wystarczy małą jej ilość nałożyć na szmatkę i przecierać nią stopę żelazka aż zabrudzenia znikną. Następnie trzeba przetrzeć urządzenie wilgotną ścierką i osuszyć ręcznikiem papierowym. 

Rada: Do czyszczenia żelazka nie nadaje się pasa żelowa, dlatego stosuj zwykłą, tradycyjną pastę do zębów.

Zobacz też:

Domowe sposoby na wyczyszczenie grilla

Domowe sposoby na odkamienienie ekspresu do kawy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama