Reklama

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia. Dzięki niej łatwo i szybko można podgrzać posiłek. Niezależnie od tego, czy korzysta się z niej często, czy rzadko – wymaga regularnego czyszczenia. Resztki jedzenia są przyczyną nieprzyjemnego zapachu oraz rozwoju pleśni. Aby porządnie ją wyczyścić, nie trzeba się specjalnie namęczyć – wystarczą sprawdzone sposoby. Jak to skutecznie zrobić? Jakie są naturalne metody na czystą kuchenkę mikrofalową? Przekonajmy się.

Najprostsze metody

Kuchenka mikrofalowa ma kontakt z żywnością, więc aby ją wyczyścić, trzeba posłużyć się naturalnymi środkami. W codziennym myciu dobrze sprawdzi się wilgotna ściereczka z dodatkiem sody oczyszczonej albo soli. Należy również pamiętać o talerzu obrotowym – wystarczy go wyciągnąć i umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeśli na ściankach urządzenia zalega tłuszcz, łatwo można się go pozbyć przy pomocy wody z dodatkiem soku z wyciśniętej cytryny.

Zaschnięte plamy

Zaschnięte plamy tylko z pozoru są trudne do usunięcia. Jak się ich pozbyć? Przed rozpoczęciem czyszczenia, warto włożyć do środka urządzenia miskę wypełnioną wodą z dodatkiem soku z cytryny oraz włączyć mikrofalówkę na minimum pięć minut. Para wodna zmiękczy resztki jedzenia, które łatwo usunąć szmatką. Zamiast cytryny można skorzystać z octu (spirytusowego albo jabłkowego) albo sody oczyszczonej. Produkty te nie tylko czyszczą, ale dezynfekują wnętrze mikrofalówki.

Jak pozbyć się przykrego zapachu z mikrofalówki?

Nawet najczystsza mikrofalówka może w środku pachnąć nieprzyjemnie. Przede wszystkim dlatego, że w wielu modelach po otwarciu drzwiczek włącza się światło – stąd wiele osób na co dzień jej nie zamyka. Przed jej użyciem wysyp na spodek odrobinę świeżo mielonej kawy i podgrzej w urządzeniu. W tym celu dobrze sprawdzi się również ryż albo plasterki cytrusów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama