Reklama

Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki?

Kiedy posiłek już trafi do naszego brzucha, zostają brudne naczynia. Wówczas bezapelacyjnie najlepszym pomocnikiem jest zmywarka, która za kilkoma naciśnięciami umyje za nas to, co zabrudziliśmy. Jednakże, niekiedy w zmywarce zaczyna nieprzyjemnie pachnieć... Jak dbać o zmywarkę? Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki? Jak czyścić zmywarkę? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, zapoznaj się z naszymi propozycjami!

Reklama

Odpowiednio przygotuj naczynia

Pod żadnym pozorem nie wkładaj do zmywarki naczyń z resztkami jedzenia! To one, wraz z tłuszczem zalegając, a później gnijąc w filtrach i zakamarkach zmywarki produkują brzydki zapach. Co gorsza, wraz z gniciem pojawiają się niebezpieczne bakterie, mogące nam zaszkodzić.

Bardzo zabrudzone naczynia opłucz pod ciepłą wodą, zanim włożysz je do zmywarki, zaś resztki jedzenia wyrzuć do kosza.

Regularnie czyść filtry

W zmywarce znajduje się jeden, lub kilka filtrów, odpowiedzialnych za jej prawidłowe działanie. Sprawdź w instrukcji obsługi, gdzie się znajdują, aby co miesiąc je dokładnie wyczyścić.

Warto także, co zmywanie, wyczyścić sitko, które zapobiega przedostaniu się dalej resztek jedzenia, lub innych rzeczy, które mogą negatywnie wpłynąć na działanie zmywarki.

Co miesiąc włącz samoczyszczenie

Dobrym nawykiem jest włączanie co miesiąc zmywarki z najwyższą temperaturą, lecz bez naczyń czy sztućców wewnątrz. Aby poprawić działanie samoczyszczenia zmywarki, możesz włożyć do niej specjalne opakowanie z płynem rozbijającym tłuszcz i kamień, które kupisz w każdym supermarkecie. Dzięki temu w mig pozbędziesz się brzydkiego zapachu!

Niestety, w tym przypadku ocet i sok z cytryny niewiele pomoże. Gdy przed cyklem wlejesz je do środka, zmywarka je odpompuje, gdyż przed każdym zmywaniem, dba ona o świeżą wodę wewnątrz niej.

Zakup sól do zmywarek

Sól do zmywarek, oprócz swojego działania odkażającego i antybakteryjnego, które pomaga w walce z nieprzyjemnym zapachem, ma także inne zastosowanie. Pomaga w usuwaniu kamienia. Jest to bardzo ważny składnik każdego zmywania. Rurki w zmywarce, a także łopatki myjące mają bardzo cienkie przewody, które bardzo łatwo zatykają się przez tłuszcz czy kamień.

Pakiet czystości

Oprócz soli do zmywarek warto zaopatrzyć się w odpowiednie tabletki, płyn nabłyszczający, a także odświeżacz do zmywarek. Wszystkie te produkty zakupisz w dobrym sklepie. Płyn nabłyszczający zmiękcza wodę, tym samym niwelując zagrożenie zakamienienia zmywarki, odpowiednie tabletki pomagają z rozbijaniem tłuszczu, a odświeżacz sprawi, że po każdym zmywaniu nasza zmywarka będzie pachniała wybranym przez nas zapachem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama