Reklama

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Wystarczą ziarenka kawy

Czasami zaglądając do lodówki, możemy poczuć bardzo nieprzyjemny zapach. Co jest tego powodem? Przede wszystkim zepsute posiłki oraz przeterminowane produkty. Istnieje kilka sprawdzonych metod, które można bez problemu użyć w celu odświeżenia lodówki. Wystarczy sięgnąć po to, co znajduje się pod ręką - na przykład ziarna kawy. Mają one wyjątkową moc, która poskromi najbardziej nieprzyjemne zapachy.

Jak zadbać o czystość w lodówce?

Owszem, kawa potrafi skutecznie zniwelować przykry zapach z lodówki, ale przede wszystkim należy pozbyć się przyczyny problemu. Warto przejrzeć wszystkie produkty i sprawdzić, które z nich są przeterminowane i natychmiast je wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. Poniżej krok po kroku rzeczy, które warto zrobić, aby lodówka była czysta i odświeżona.

Reklama

  1. Kluczową sprawą jest czystość. Lodówkę warto sprzątać przynajmniej raz w miesiącu. Wystarczy sporządzić mieszankę wody i octu (w proporcjach 1:1). Za pomocą namoczonej szmatki przemyj dokładnie półki oraz drzwi lodówki. Następnie wszystko do sucha wyczyść ręcznikami papierowymi.
  2. Właściwe przechowywanie żywności to klucz do sukcesu. Najlepiej w tej roli sprawdzą się pojemniki z atestowanego plastiku lub szkła. W sklepach są one do kupienia w kompletach. Torebki foliowe nie nadają się do przechowywania żywności.
  3. Często w zakamarkach lodówki można spotkać pleśń. Zazwyczaj osadza się na uszczelkach. Jest ona bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. W tym przypadku wystarczy mieszanka wody, sody oczyszczonej oraz octu, aby pozbyć się niechcianego gościa.

Zobacz też: Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Skuteczne sposoby na osady

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą ci w zneutralizowaniu brzydkiego zapachu z lodówki. Jednym z nich są właśnie fusy po zaparzonej kawie lub zmielone ziarna. Wystarczy wsypać je do miski i włożyć do lodówki. Dla wzmocnienia efektu warto dodać do fusów z kawy kroplę ulubionego olejku, np. kokosowego. Po otwarciu lodówki będzie się roztaczał przyjemny aromat. Kawa idealnie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Należy również podkreślić, że umieszczona w zamkniętej przestrzeni pochłania wilgoć. To pomoże zachować świeżość produktów na dłużej.

Wymieniaj kawę przynajmniej raz w tygodniu

Zmielone ziarna kawy po kilku dniach tracą swoją intensywność i właściwości neutralizujące nieprzyjemne zapachy, dlatego należy je wymieniać przynajmniej raz w tygodniu Nie należy się także obawiać, że aromat kawy bezpośrednio wpłynie na zapach lub smak produktów przechowywanych w lodówce. Do usunięcia brzydkiego zapachu wystarczą zaledwie cztery łyżki zmielonych ziaren kawy. Należy mieć na uwadze, że do pochłaniania zapachów nie nadaje się kawa rozpuszczalna.

Zobacz także:

Na co zwrócić uwagę, wybierając lodówkę?

Wyrzucasz fusy po kawie? Przeczytaj a nigdy już tego nie zrobisz!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lodówka śmierdzi | lodówka sposoby czyszczenia
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama