Reklama

Jak odkamienić ekspres do kawy?

Jeżeli posiadanie czystego ekspresu do kawy jest twoim marzeniem, to dobrze trafiłaś. Używając do tego octu osiągniesz wymarzony efekt. Ocet doskonale usuwa plamy i nieprzyjemny zapach. Do tego jest naturalny i nietoksyczny. Nie musisz się martwić, że zapach octu wpłynie na zapach kawy. Po przegotowaniu ekspresu, ulotni się on. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak oczyścić ekspres do kawy.

Reklama

Czyszczenie ekspresu wiele się nie różni od zaparzania w nim kawy. Napełnij dzbanek wodą z octem w stosunku 2:1, dwie szklanki wody na szklankę octu. Zamieszaj powstałą miksturę łyżką.

Przelej wodę z octem do zbiornika na wodę w ekspresie, aż do linii określającą maksymalną ilość wody. Ustaw czajnik na zaparzenie kawy - tak jak zwykle. Gdy cykl się zakończy wyłącz ekspres i pozwól mu wystygnąć. Wodę z octem wylej dopiero po wystudzeniu się ekspresu.

Wylej miksturę i nastaw ekspres raz jeszcze napełniając zbiornik samą wodą. Jeżeli jeszcze wyczuwasz dziwny zapach octu, włącz ponownie cykl zaparzania kawy z samą wodą.

Z zewnątrz ekspres przetrzyj czystą szmatką namoczoną w odrobinie octu. Zakamarki i zagięcia w obudowie ekspresu domyjesz patyczkiem kosmetycznym zwilżonym w occie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama