Reklama

Jak dbać o pralkę?

Pranie, sprawa obowiązkowa, dla każdego z nas. Jednakże większość pralek sama się nie wyczyści. Jak wyczyścić pralkę? Jak usunąć kamień z pralki? Dowiedz się, jak dbać o pralkę!

Co dwa tygodnie zafunduj pralce SPA

Twarda woda i detergenty wpływają na pracę pralki. Można stosować specjalne produkty, mające za cel przedłużenie jej żywotności, ale możemy też samemu zadbać o jej dobry stan, dzięki programowi czyszczącemu domowej roboty.

Wystarczy co dwa tygodnie nastawić tzw. puste pranie. Jak to zrobić? Ustaw w pralce najwyższą możliwą temperaturę prania, następnie wlej do pełna octu w dozowniku na płyn do płukania, zaś resztę butelki wlej do dozownika na proszek do prania.

Jeśli nasza pralka nigdy wcześniej takiego programu czyszczącego nie przechodziła, za pierwszym razem wlej dwie butelki octu do dozownika na proszek do prania i całą procedurę powtórz dwukrotnie.

Co dwa tygodnie sprawdzaj filtr

Każda pralka posiada filtr, który co tydzień należy czyścić z osadu z detergentów i kamienia. Jego czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą.

Dzięki regularnej kontroli i czyszczeniu, sprawisz, że twoja pralka będzie lepiej działała i nie ulegnie awarii. Oprócz osadu z detergentów i kamienia, w filtrze mogą znajdować się także pozostałości z nieopróżnionych kieszeni.

To również bardzo ważne! Opróżniaj kieszenie, zanim wrzucisz odzież do prania!

Czyść także dozowniki i wentyluj pralkę

Brudne dozowniki płynu do płukania i proszku do prania mogą być przyczyną spadku efektywności prania, czy brzydkiego zapachu. Ich wyczyszczenie nie jest trudne. Wystarczy wyjąć szufladę z dozownikami, lub, w przypadku pralki ładowanej od góry, półki z dozownikami i przy użyciu zużytej szczoteczki do zębów oraz mieszanki sody oczyszczonej z niewielką ilością wody, dokładnie je wyczyścić.

Nie zapomnij także o tym, żeby zaraz po praniu wyciągać pranie i zostawiać uchylone drzwiczki, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w pralce, nie dopuszczając tym samym do jej zatęchnięcia!

Zwróć uwagę na zasady bezpieczeństwa

Każda pralka, w dołączonej instrukcji, ma swoje zasady bezpieczeństwa i prawidłowego używania. Przeczytaj je dokładnie i stosuj się do nich, a sprawisz, że twoja pralka posłuży ci bardzo długo.

Oprócz powyższych porad, możesz także stosować specjalne filtry do twardej wody, a także proszki zapobiegające zakamienieniu grzałki w pralce. Wszystkie potrzebne informacje o powyższych znajdziesz w sklepie lub na infolinii producenta pralki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama