Reklama

Czego nie wolno pod żadnym pozorem trzymać w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym codziennie pielęgnujemy ciało i dbamy o higienę osobistą, dlatego powinien panować w niej nienaganny porządek. Niestety, często mamy tendencję do kumulowania w niej rozmaitych przedmiotów: leków, detergentów, a także środków higienicznych oraz urządzeń elektrycznych. Niektóre z nich w ogóle nie powinny być tam przechowywane, ponieważ mogą stwarzać zagrożenie dla życia albo szybciej się psuć. Co najlepiej usunąć z łazienki? Poniżej znajdziesz wskazówki

Reklama

Urządzenia elektryczne

Urządzenia elektryczne nie mogą być przechowywane w miejscach wilgotnych, bo w połączeniu z wodą stwarzają śmiertelne zagrożenie. Niesprzyjające warunki mogą znacząco skrócić ich żywotność albo przyczyniać się do zwarcia instalacji elektrycznej. O ile pralka jest odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci, to już prostownice czy suszarki nie powinny być przechowywane w łazience.

Kosmetyki

Wydawać by się mogło, że naturalnym miejscem do przechowywania kosmetyków jest łazienka. Zamknięte w szczelnych pojemnikach nie są narażone na działanie wilgoci. Jednak coraz częściej korzysta się z preparatów, które są oparte na naturalnych składnikach. Nadmierna wilgoć oraz wahania temperatur mogą sprawić, że ich działanie zostanie osłabione i stracą swoje wyjątkowe właściwości. Poza tym niesprzyjające warunki panujące w łazience szybko obniżają trwałość produktów. Naturalne kosmetyki powinny być przechowywane w ciemnych i suchych pomieszczeniach.

Leki

Leki powinny być przechowywane z daleka od źródeł ciepła, a także wilgoci, światła i w miejscach niedostępnych dla dzieci. Trzymane w łazience tracą swoje właściwości. O ile tabletki w blistrach są bezpieczne, o tyle te, które są zamknięte w opakowaniach zbiorczych, szybko chłoną wilgoć i pęcznieją.

Przyrządy do makijażu

Wiele pań wykonuje codzienny makijaż w łazience. Sprzyja temu przede wszystkim dobre oświetlenie oraz duże lustro. Przyrządy, jakim się posługują, są rezerwuarem groźnych bakterii. Ich rozwojowi sprzyjają warunki panujące w łazience. Dodatkowo na różnych powierzchniach osiadają bakterie, które najczęściej są rozpylane przez spłukiwaną wodę w toalecie. W połączeniu np. z delikatną strukturą włosia pędzli i szczotek mogą powodować wstydliwe dolegliwości skórne, takie jak trądzik czy wypryski.

Perfumy

Wbrew pozorom perfumy mają okres przydatności do użycia. Wynosi on nawet do trzech lat. To całkiem sporo, jeśli są trzymane w odpowiednich warunkach. Niestety, duży poziom wilgotności może źle wpłynąć na ich zapach i kolor, a mgiełka rozpryskiwana na ciele szybko straci swoje właściwości.

Maszynki do golenia

Popularne jednorazowe maszynki do golenia świetnie sprawdzają się w pozbyciu się zbędnego owłosienia u kobiet i mężczyzn. Niekiedy trzymane są w okolicy lustra w kubku wraz ze szczoteczką do zębów. Czasem też mogą być położone w okolicach wanny i brodzika. Woda, która działa na ostrza, powoduje, że szybciej pokrywają się rdzą. Sprzyja to zacinaniu się oraz powstaniu infekcji, a także trudnych do zagojenia ran czy podrażnień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama