Reklama

5 sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki

Nawet jeśli często myjemy lodówkę i dbamy, by nie przechowywać w niej nieświeżych produktów, jej zapach niekiedy jest nieprzyjemny. Istnieje jednak wiele różnych sposobów, zarówno zapobiegawczych, jak i rozwiązujących już istniejący problem. To, który sposób wybierzemy, zależy tylko od tego, co akurat mamy w naszej kuchni, gdyż metody te są niezwykle proste i tanie, a ponadto, potrzebne produkty zwykle i tak mamy w domu. Oto kilka sposobów na to, by lodówka była czysta i pachnąca:

Reklama

Przede wszystkim – umyj swoją lodówkę

Pierwszym krokiem do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu z lodówki jest jej dokładne umycie. Wyłącz ją i wyjmij z niej wszystkie produkty. Trzymaj je w chłodnym miejscu podczas rozmrażania lodówki. Przygotuj mieszankę z 1/2 szklanki sody oczyszczonej i ciepłej wody. Wymieszaj oba składniki do uzyskania konsystencji pasty. Wyjmij wszystkie półki, pojemniki, szuflady i inne luźne części. Umyj lodówkę gęstą pastą i pozostaw do wysuszenia zanim włożysz z powrotem wszystkie produkty. Dzięki takiemu zabiegowi lodówka będzie czysta i pachnąca.

Ładny zapach w lodówce

Po umyciu lodówki następnym krokiem będzie nadanie jej wnętrzu ładnego zapachu. Możesz tu również użyć sody oczyszczonej. Torebkę sody wysyp na papier do pieczenia i włóż go do środka. Dzięki temu wszelkie pozostałości po zapachach znikną w ciągu 24 godzin. Możesz również na stałe trzymać pojemnik z sodą w lodówce. Soda absorbuje wszelkie zapachy.

Inne środki do usuwania nieprzyjemnego zapachu

Kawa znana jest ze swych właściwości absorbujących zapachy. Trzymaj zmieloną kawę w lodówce na talerzu przez 24 godziny. Innym sposobem jest wstawienie do lodówki miseczki z octem. Do umycia lodówki natomiast można użyć roztworu octu w wodzie. Niechciane zapachy z lodówki usuną też płatki owsiane, węgiel, wanilia i pomarańcza.

Cebula

Cebula również może okazać się pomocna w zwalczaniu brzydkiego zapachu w lodówce. Wyjmij wszystkie produkty z lodówki i włóż do niej pokrojoną w plasterki cebulę. Zostaw na noc. Cebula ma właściwości absorbujące zapachy. Rano pozostaw na jakiś czas otwartą lodówkę. Zamiast cebuli można również użyć cytryny.

Zapewnij jak największy przepływ powietrza

Zadbaj o to, by zimne powietrze regularnie przepływało przez lodówkę. Sprawdzaj też często jedzenie, czy nie jest zepsute, i od razu je wyrzuć. Rozmrażaj lodówkę co jakiś czas. Czyść tackę do skraplania wody. Odkurzaj tył i spód lodówki co 3 miesiące. Rób to wraz ze zmianą pory roku, aby łatwiej było ci zapamiętać. Wszystkie te czynności pozwolą ci cieszyć się nie tylko świeżym zapachem z lodówki, ale również świeżymi produktami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama